گردشگری, مقالات, میراث فرهنگی

تمدید مهلت ثبت نام در آزمون جامع گردشگری

کلیه فراگیرانی که تاکنون در دوره های آموزش گردشگری موسسات زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شرکت کرده‌اند، باید در آزمون جامع گردشگری شرکت کنند. این آزمون به طور معمول ۲ یا ۳ بار در طول سال با فواصل چند ماهه برگزار می‌شود و فراگیرانی که علاقمند به دریافت مدرک یا کارت خود هستند باید در این آزمون نمره قبولی کسب کنند.

هر فراگیر با گذراندن یک دوره کلاس های آموزشی نهایتا تا ۳ بار می‌تواند در آزمون جامع شرکت کند تا در نهایت در کلیه دروس نمره قبولی بگیرد. در هر آزمون دروسی که با موفقیت گذرانده شوند ذخیره می‌شوند و فراگیر در آزمون بعدی تنها باید در دروسی که نمره قبولی کسب نکرده شرکت کند.

آزمون سراسری دوره های کوتاه‌ مدت گردشگری با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا و با تشدید رعایت پروتکل های بهداشتی در روز ۱۵ مرداد ماه 1400 برگزار خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، زاهد شفیعی، مدیر کل دفتر برنامه ریزی، آموزش و مطالعات گردشگری:

ثبت نام از متقاضیان این آزمون از ۱۲ تیرماه آغاز شده است و تا ۲۸ تیرماه ادامه دارد و این زمان قابل تمدید نیست.

او افزود: افرادی که دوره‌ های آموزش حضوری و یا غیرحضوری خود را پیش از این در مؤسسات آموزش گردشگری گذرانده‌اند برای شرکت در این آزمون باید در سامانه

https://edutourism.mcth.ir/

ثبت نام و تمام فرایند آن، شامل ثبت مشخصات فردی، تائید موسسه آموزشی، تائید اداره‌کل میراث استان و واریز وجه و نهایتاً دریافت کد رهگیری را طی کنند.

وی ادامه داد: داوطلبان در صورت بروز هرگونه مشکلی در روند ثبت نام در آزمون جامع گردشگری می‌توانند سوالات خود را علاوه بر مؤسسات آموزشی از ادارات کل استان متبوع بپرسند.

شفیعی گفت: این آزمون به صورت استانی در هفت دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی، مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری، مدیرفنی طرح تطبیق ضوابط تاسیسات گردشگری، کارشناس ارزیابان طرح تطبیق ضوابط تاسیسات، راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، راهنمایان طبیعت‌گردی و راهنمایان زمین گردشگری (ژئوتوریسم) برگزار می‌شود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *