مقالات, میراث فرهنگی

آزمون جامع گردشگری

آزمون جامع گردشگری ۱۴۰۰

 

آزمون جامع گردشگری در شرایط معمول سالانه ۲ یا ۳ بار از طرف وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می‌شود. افرادی که دوره های آموزش گردشگری را در یکی از موسسات مورد تایید این وزارتخانه گذرانده باشند، پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام در آزمون، می‌توانند در تاریخ تعیین شده در آزمون شرکت کنند.

در یک سال و نیم گذشته که کشور تحت تاثیر ویروس کرونا بود، آزمون جامع گردشگری نیز مانند بسیاری دیگر از آزمون‌ها برگزار نشد. تاریخ‌های اعلام شده در این مدت نیز همگی درست چند روز پیش از برگزاری آزمون به زمان دیگری موکول شدند و در نتیجه، از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون هیچ آزمون جامعی از سوی وزارت میراث فرهنگی برگزار نشده است.

جدیدترین تاریخی که جهت برگزاری این آزمون اعلام شده روز جمعه 15 مرداد 1400 است. آخرین مهلت ثبت نام و واریز وجه برای این آزمون نیز ساعت 23:59 روز دوشنبه 28 تیر ماه اعلام شده است. براساس اعلام وزارت میراث فرهنگی از آنجایی که تاریخ اعلام شده یک بار تمدید شده، امکان تمدید مجدد آن وجود ندارد.

بنابراین فراگیرانی که دوره های آموزش گردشگری را در یکی از موسسات مورد تایید وزارت میراث فرهنگی گذرانده‌اند نهایتا تا روز دوشنبه ۲۸ تیر فرصت دارند با مراجعه به سایت

https://edutourism.mcth.ir/

 

مراحل ثبت‌نام خود را برای شرکت در آزمون جامع گردشگری تکمیل کنند.

فراگیرانی که در روز ۱۵ مرداد قصد شرکت در چند آزمون را دارند باید توجه کنند ساعت برگزاری آزمون‌های موردنظرشان با یکدیگر تداخلی نداشته باشند.

 

جدول زمانبندی آزمون های 15 مرداد

ردیف عنوان دوره ساعت برگزاری آزمون
1 راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی 11-8:30
2 راهنمایان طبیعتگردی 11-8:30
3 راهنمایان زمین گردشگری 11-8:30
4 مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی 13:20-11:30
5 مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری 15:20-14
6 کارشناس ارزیابی طرح تطبیق ضوابط تاسیسات گردشگری 16:10-15:30
7 مدیر فنی طرح تطبیق ضوابط تاسیسات گردشگری 17-16:30

لازم به ذکر است هر فراگیر پس از شرکت در هر دوره آموزشی، تنها تا 3 بار مجاز به شرکت در آزمون جامع گردشگری است. چنانچه پس از ۳ بار شرکت در آزمون موفق به قبولی در کلیه دروس نشوید باید یک بار دیگر در دوره‌های آموزشی شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *